Coś mi nie działa!

  • Korzystanie ze starego sprzętu komputerowego i nieaktualnego oprogramowania to oczywiście niebezpieczeństwo dla danych dotyczących kursantów oraz ośrodka, przechowywanych przez nasze OSK.
  • Ale to również brak możliwości skorzystania z nowoczesnego oprogramowania do kształcenia kursantów oraz zarządzania ośrodkiem.

Potwierdza to Aleksandra Chłopek z Działu Wsparcia Klienta firmy E-Kierowca.

„Często dzwonią do nas klienci z problemem: coś mi nie działa. Po weryfikacji okazuje się, że w biurze OSK na komputerach są nieaktualne systemy operacyjne, takie jak Vista, czy Windows XP. Niestety, takie systemy nie spełniają minimalnych wymagań sprzętowych aby nasze systemy działały prawidłowo”.

Firma skupia się na opracowywaniu produktów działających online. I aby działały one prawidłowo, szkoła jazdy musi dysponować sprzętem z zainstalowanymi np. najbardziej aktualnymi wersjami przeglądarek. A takie systemy jak Vista, czy Windows XP nie są już od dawna aktualizowane i wspierane przez producentów.

„Może to skutkować tym, że programy nie będą działać poprawnie i w takiej sytuacji niestety, nie jesteśmy w stanie pomóc ośrodkowi”.