Coraz więcej kobiet za kółkiem. Jeżdżą bezpiecznie

Po koniec ubiegłego roku prawo jazdy posiadało już blisko 7 mln Polek. Dziesięć lat temu było ich tylko 902 tys. To aż ośmiokrotny wzrost – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”. 

Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że liczba kobiet posiadających prawo jazdy rośnie w tempie 1 proc. rocznie. Teraz stanowią one aż 40 proc. wszystkich polskich kierowców.

Okazuje się także, że kobiety jeżdżą dużo bezpieczniej niż mężczyźni. Dane zebrane przez Komendę Główną Policji pokazują, że w ubiegłym roku spowodowały tylko 19,9 proc. spośród 40 tys. wszystkich wypadków na polskich drogach.

– Malowanie się na skrzyżowaniu czy powolna jazda lewym pasem są coraz rzadsze. Wiele pań umiejętnościami dorównuje mężczyznom – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” inspektor Marek Konkolewski z biura ruchu drogowego KGP.

A jak jest ze zdawalnością egzaminu na prawo jazdy? Też nieźle. W warszawskim WORD-zie odsetek pań, które zdały egzamin za pierwszym razem jest taki sam jak mężczyzn. Wynosi 30 proc. 

2 komentarze do “Coraz więcej kobiet za kółkiem. Jeżdżą bezpiecznie”

  1. Pingback: counseling san diego

  2. Pingback: where to buy pills online in europe

Dodaj komentarz