Po koniec ubiegłego roku prawo jazdy posiadało już blisko 7 mln Polek. Dziesięć lat temu było ich tylko 902 tys. To aż ośmiokrotny wzrost - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". 

Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że liczba kobiet posiadających prawo jazdy rośnie w tempie 1 proc. rocznie. Teraz stanowią one aż 40 proc. wszystkich polskich kierowców.


Okazuje się także, że kobiety jeżdżą dużo bezpieczniej niż mężczyźni. Dane zebrane przez Komendę Główną Policji pokazują, że w ubiegłym roku spowodowały tylko 19,9 proc. spośród 40 tys. wszystkich wypadków na polskich drogach.


- Malowanie się na skrzyżowaniu czy powolna jazda lewym pasem są coraz rzadsze. Wiele pań umiejętnościami dorównuje mężczyznom - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" inspektor Marek Konkolewski z biura ruchu drogowego KGP.


A jak jest ze zdawalnością egzaminu na prawo jazdy? Też nieźle. W warszawskim WORD-zie odsetek pań, które zdały egzamin za pierwszym razem jest taki sam jak mężczyzn. Wynosi 30 proc. 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0