Co wiedzą kierowcy?

• Wprowadzenie PKZ ma wpływ na komfort pracę ośrodków szkolenia kierowców. I oczywiście, właśnie na OSK koncentrujemy się w naszych programach i publikacjach
  • Ale nie wolno zapominać, że interesariuszami są także, a może nawet przede wszystkim kierowcy zawodowi.
  • O ich świadomości obowiązków wynikających z wprowadzenia PKZ dyskutowaliśmy w programie Porozmawiajmy o Branży.

Czy kierowcy wiedzą co mają zrobić, w jakich terminach, do kogo się zwrócić, dokąd pójść? Marek Rupental (e-kierowca) twierdzi, że kierowcy są świadomi zmieniających się przepisów.

„To słychać podczas rozmów telefonicznych. Kierowcy dzwonią i pytają czy mogą przyjść i odbyć szkolenie. Ale kiedy zaczynam im tłumaczyć, że maja iść do lekarza, do psychologa, do fotografa… Że mają z Internetu ściągnąć wniosek lub ewentualnie ręcznie wypełnić w starostwie wniosek o wymianę prawa jazdy lub w przypadku cudzoziemców wniosek o wydanie karty kwalifikacji kierowcy…. Wtedy zapada w słuchawce cisza, a potem kierowcy mówią, że… jeszcze to przemyślą„.

Marek Rupental interpretuje to jako pierwszą reakcję intelektualną na tę garść wiadomości, które otrzymują w jednej chwili. I po prostu zaczyna ich to przerażać.