Co to jest tzw. martwy punkt w lusterku? Najprościej tłumacząc jest to ta część obszaru wokół naszego samochodu, która jest dla nas niewidoczna, gdy patrzymy w lusterka siedząc za kierownicą. fot.Youtube

  • Do zdarzenia doszło 5.11.2019 około godziny 12:00 na ul. Michelsona w Strzelnie.
  • Kierowca ciężarówki ruszając nie zauważył kobiet, które jeszcze chciały przejść przez pasy.
  • Na szczęście skończyło się ,,tylko" na złamanym nadgarstku choć nagranie pokazuje, że mogło dojść do tragedii, gdyż jedna z kobiet została wręcz wciągnięta pod koło ciężarówki.
Kobiety znalazły się tzw. martwym polu widzenia kierowcy ciężarówki. Piesi nie zdają sobie sprawy z tego, że kierowca może ich po prostu nie widzieć kiedy są zbyt blisko pojazdu.

Każdy uczestnik ruchu drogowego, zwłaszcza pieszy powinien zobaczyć ten film aby zrozumieć jak przemieszczanie się blisko ciężarówki może zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Na tym samym przejściu dla pieszych nieco ponad rok temu doszło do podobnej sytuacji, która zakończyła się śmiercią 80-letniej kobiety. Według ustaleń policji - kierujący wtedy ciężarówką mężczyzna zatrzymał się zbyt blisko przejścia dla pieszych, przekroczył linię zatrzymania i dlatego nie zauważył kobiety, która chciała przejść na drugą stronę jezdni. W wyniku obrażeń, 80-letnia piesza zmarła.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0