Co słychać w WORDach? – LIVE Porozmawiajmy o branży 23 czerwca o 20:30

Sytuacja finansowa w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego jest bardzo trudna, zarówno w sensie finansowym, jak i organizacyjnym. W ostatnich tygodniach w ogólnopolskiej prasie pojawiły się alarmujące doniesienia o zadłużeniu ośrodków egzaminacyjnych oraz braku pracowników. 

W programie Porozmawiajmy o Branży wielokrotnie dyskutowaliśmy o kwestiach egzaminacyjnych, o perspektywie rozwoju i zmian organizacyjnych egzaminów na prawo jazdy. W czwartek 23 czerwca będziemy rozmawiać o największych bolączkach i problemach, z którymi muszą na co dzień mierzyć się dyrektorzy ośrodków. Szczególnie w obecnych realiach rynkowych.

  • Czy koszty prowadzenia bieżącej działalności wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego rzeczywiście znacząco wzrosły w ostatnich miesiącach? I czy jest to proces dynamicznie trwający w związku z inflacją, cenami paliw, etc?
  • Z jakich jeszcze powodów, spośród 43 istniejących WORDów, tylko 3 odnotowują zysk…?  I jest to zysk kilkugroszowy na jednym egzaminie.
  • Gdzie WORDy szukają dodatkowych źródeł finansowania działalności? Czy korzystają z grantów, unijnych dotacji modernizacyjnych, kredytów? 
  • Na ile znaczący jest w ogólnej puli przychód z działalności szkoleniowej?
  • Czy prawdą jest, że w WORDach brakuje pracowników, bo ośrodków nie stać na proponowanie stawek rynkowych np. pracownikom technicznym?
  • Na ile prawdziwe są doniesienia o trudnościach i opóźnieniach w serwisowaniu pojazdów, wymianie niezbędnych części?
  • W jakim stopniu problemy ośrodków wynikają z działań, a nawet planu politycznego? Coraz częściej mówi się o perspektywie centralizacji zarządzania WORDami. 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w programie Porozmawiajmy o Branży, w czwartek 23 czerwca o godzinie 20.30. Gościem programu będzie Tomasz Matuszewski, zastępca dyrektora WORDu Warszawa. Transmisja na portalu szkola-jazdy.pl oraz w naszych kanałach mediów społecznościowych.