Ciężarówki są coraz bardziej… bezpieczne

I to nawet 80 razy bardziej niż jeszcze trzydzieści lat temu. Wszystko dzięki nowoczesnym technologiom bezpieczeństwa. Ciekawe dane statystyczne opublikowała firma Mercedes.

Mercedes świętuje zamontowanie w ciężarówkach milionowego hamulca automatycznego i z tej okazji udostępnia statystyki, które udowadniają jak bezpiecznymi stały się popularne TIR-y. Pomiędzy 2011 a 2021 rokiem natężenie ruchu ciężarówek na niemieckich drogach wzrosło o 15%, ale liczba śmiertelnych ofiar wypadków z ich udziałem spadła o prawie 30%. Aż o 79% spadła liczba uczestników ruchu drogowego ciężko rannych w wypadkach z udziałem ciężarówek. Eksperci jednoznacznie wskazują, że za tymi wynikami stoi ogromny skok technologiczny, wysoki poziom wyszkolenia kierowców oraz nowoczesny system infrastruktury drogowej.