Ciężarówka z automatyczną skrzynią biegów w WORD Białystok

WORD Białystok to pierwszy i na razie jedyny ośrodek egzaminacyjny w Polsce, który zapewnia kandydatom możliwość zdawania egzaminu na kategorię C na automacie.

Opcja zdawania egzaminu na kategorię C w ciężarówce z automatyczną skrzynią biegów jest możliwa od 2019 roku. Przystąpić do niego mogą kandydaci, którzy posiadają prawo jazdy kategorii B uzyskane w pojeździe z manualną skrzynią biegów. Jednak problem polega na tym, że ciężarówki z automatyczną skrzynią biegów  nie były do tej pory częścią floty ośrodków egzaminacyjnych. Udostępniały je szkoły nauki jazdy, a kandydat musiał im za to uiścić dodatkową opłatę. Aby jeszcze bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom kierowców, w białostockim pojeździe zamontowano kamerę cofania, a w plandece umieszczono przezroczyste okno ułatwiające obserwację pola za pojazdem.