CEPiK podratuje budżet państwa?

Kierowcy ponoszą wiele wydatków w zawiązku z posiadaniem auta. Wiele opłat które dotyczą pojazdów oraz ogólnego przemieszczania się zasila fundusz CEPiK. Fundusz z którego nie mogą jednak wszyscy korzystać. Przywilej do wglądu w informacje tam się znajdujące ma m.in. policja.

Od 1 stycznia bieżącego roku zgromadzone środki w CEPiKu mogą być rozdysponowywane także na inne cele. Pieniądze z CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) będą mogły ,,łatać” budżet państwa.

Informacje zawarte w systemie CEPiK dotyczą:

  • wszelkich danych technicznych pojazdu,
  • tablic rejestracyjnych pojazdu,
  • informacji o właścicielu pojazdu,
  • kradzieży lub odnalezienia pojazdu,
  • nadania bądź utraty dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Z dniem 1 stycznia 2019 roku w życie wszedł nowy artykuł w ustawie Prawo O Ruchu Drogowym. W punkcie szóstym ustawy w art.80d po ust.5 dodano ust. 5a o następującym brzmieniu: ”5a. Ze środków Funduszu może być dokonana wpłata na rachunek budżetu państwa”.

Wszystkich zapewne ciekawi na jakie inne cele i projekty środki z CEPiKu będą przekazywane? Póki co jest to pytanie bez odpowiedzi.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.