CBA wzięło pod lupę CEPiK

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował PAP, że sprawdzane są zamówienia publiczne związane z budową, wdrożeniem i utrzymaniem systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w latach 2000-2010, za które odpowiedzialne było MSWiA.

Termin zakończenia kontroli zaplanowany jest na lipiec, jednak zgodnie z przepisami CBA może ją przedłużyć nawet do dziewięciu miesięcy. Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak poinformowała, że resort w pełni współpracuje z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym.

To już kolejna kontrola w resorcie, która ma związek z nieprawidłowościami w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA (teraz zostało podzielone na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji). Zatrzymano już dziewięć osób, m.in. byłego dyrektora Centrum Projektów Informatycznych. Chodzi o korupcję na styku zamawiający – wykonawca. 

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.