Brytyjczycy jeżdżą na „lewych” prawkach

dokument prawo jazdy

W latach 1991-1992 około 4 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymało dokumenty z ukrytą informacją. Na kopii prawa jazdy po skserowaniu stawały się widoczne napisy „Copy” lub „Fake”.

Serwis motorcyclenews.com poinformował, że rozwiązanie miało stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed kopiowaniem praw jazdy, które część banków traktowało jako dokument tożsamości. Serwis motorcyclenews.com podaje jednak przykład, gdzie nietypowe zabezpieczenie stało się sporym problemem dla Michaela Harrisa, mieszkańca wysp, który starał się o nową pracę. Prawo jazdy Brytyjczyka zostało skserowane. Nowego pracodawcę zaniepokoiła informacja o nieprawdziwości dokumentu. Harris postanowił potwierdzić autentyczność prawa jazdy na posterunku policji. Funkcjonariusze skopiowali dokument, a dla porównania – także trzy inne. Symbole informujące o skopiowaniu dokumentu pojawiły się tylko na dokumencie Harrisa.

Po 20-minutowej rozmowie telefonicznej funkcjonariusze ustalili, że partia praw jazdy z takim zabezpieczeniem została wydana niemal 20 lat temu, a dzisiaj Mało kto o zabezpieczeniach pamięta.

Źródło: motorcyclenews.com

 

Dodaj komentarz