Aktualnie tylko w niektórych miejscach Brukseli wprowadzona jest strefa TEMPO 30. Lokalne władze postanowiły rozszerzyć strefę na całą Brukselę.

  • 30km/h - tyle będzie wynosić maksymalna dopuszczalna prędkość na obszarze całej Brukseli od 1 stycznia 2021 roku
  • Jedyne miejsce w których będzie można jeździć szybciej niż 30km/h to drogi wyjazdowe z miasta gdzie dozwolona będzie wyższa prędkość - 50km/h lub 70km/h
  • Jeżeli kierowca nie zobaczy żadnego znaku z ograniczeniem prędkości to będzie to oznaczać, że maksymalna prędkość wynosi 30km/h
Samo wprowadzenie stref TEMPO 30 to za mało. Władze postanowiły, że drogi w Brukseli będą częściej patrolowane, a dla kierowców łamiących przepisy nie będzie litości. Wzrośnie także liczba fotoradarów, które mają przyczynić się do utemperowania piratów drogowych.

Bruksela to niewielkie miasto liczące niecałe 200 tysięcy ludzi. Czy rozwiązanie poprawi komfort podróżowania rowerzystów, bezpieczeństwo pieszych i przyczyni się do lepszego stanu środowiska? Czas pokaże jednak wielu kierowców jest przeciwnych ,,zwalnianiu miasta", gdzie średnio jest w nim niecałe 370 000 samochodów.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0