Branżowcy szkolili się pod Tomaszowem Mazowieckim

W dniach 8-9 maja przedstawiciele 40 Ośrodków Szkolenia Kierowców z całego kraju wzięło udział w konferencji poświęconej nowym metodom kształcenia, zorganizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL, które od lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości szkoleń w branży transportowej.

Dla ponad 60 uczestników podzielonych na dwie grupy swoje podwoje otworzył ośrodek konferencyjny MOLO pod Tomaszowem Mazowieckim. Podczas konferencji zatytułowanej „Nowe możliwości. Nowoczesne metody kształcenia w obliczu zmian legislacyjnych” była mowa m.in. o organizacji szkoleń kierowców wykonujących przewozy materiałów niebezpiecznych, praktycznych aspektach prowadzenia ośrodków szkolenia, pozyskiwaniu funduszy unijnych i zmianach w przepisach dotyczących kwalifikacji wstępnej przyspieszonej. Odbyły się także konsultacje w zakresie obsługi panelu administracyjnego szkoleń e-learningowych, czy systemu rezerwacji jazd na symulatorach. Wykłady prowadzone były przez ekspertów Stowarzyszenia.

 

Szkolenie rozpoczęło się w sobotę o godz. 9.30. Program konferencji obejmował następujące wykłady i ćwiczenia:

1. Szkolenia dofinansowane ze środków Unii Europejskiej- pozyskiwanie funduszy, zasady realizacji szkoleń.

2. Szkolenie kierowców wykonujących przewozy materiałów niebezpiecznych-uwarunkowania prawne, organizacja, pomoce naukowe.

3. Praktyczne aspekty prowadzenia Ośrodka Szkolenia.

4. Kwalifikacja wstępna przyspieszona” wykład na temat zmian w przepisach połączony z panelem dyskusji otwartej.

5. System rezerwacji jazd na symulatorach.

6. Konsultacje nt. praktycznych aspektów obsługi panelu e-learningowego

 

Po konferencji odbyła się uroczysta kolacja z programem atrakcji. Gości zabawiał Hufiec Rycerstwa Małopolskiego „Leliwa”, którego członkowie w XVII wiecznych strojach przedstawiali barwne sceny z życia ówczesnej szlachty i zachęcali gości do wspólnej zabawy. W niedzielę odbyło losowanie nagród dla uczestników szkolenia.

Obszerną relację ze szkolenia będzie można przeczytać w czerwcowym numerze „Szkoły Jazdy”.

 

2 komentarze do “Branżowcy szkolili się pod Tomaszowem Mazowieckim”

  1. Pingback: ระบบจัดการคำสั่งซื้อ

  2. Pingback: Belcampo Fernald

Dodaj komentarz