Branżowcy startują w wyborach. Czy zostaną prezydentami?

Piotr Korytkowski

Swój start w zbliżających się wyborach samorządowych zapowiedzieli ludzie związani ze szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców. Niektórzy z nich chcieliby być nawet prezydentami swoich miast.

Jako pierwszy swój start w wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października, zapowiedział Piotr Korytkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie. Już w czerwcu zadeklarował, że będzie z ramienia Koalicji Obywatelskiej (PO i .N) kandydował na prezydenta miasta. Jakiego? Oczywiście Konina. Jednocześnie Korytkowski jest także „jedynką” na liście Koalicji Obywatelskiej do tamtejszej rady miasta.

Znany policjant prezydentem Starogardu Gdańskiego?

W wyborcze szranki stanie także Marek Konkolewski, najbardziej znany jako policjant często wypowiadający się na tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, szkoleniem i egzaminowaniem kandydatów na kierowców. Nieprzypadkowo. Konkolewski pracował jako instruktor nauki jazdy oraz egzaminator.

Jeszcze do niedawna miejscem pracy Konkolewskiego była Komenda Główna Policji. Potem zamienił ją na Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Jednak nie pracował tak zbyt długo. Powód? Planowany start w wyborach samorządowych. Otóż Konkolewski (także z ramienia Koalicji Obywatelskiej) jest kandydatem na prezydenta Starogardu Gdańskiego. Dlaczego akurat tam? Bo ze Starogardem związany jest od wielu lat. Skończył tam liceum ogólnokształcące, tam też na stałe mieszka.

„Jedynki” na listach

Na początku września swoje listy do kieleckiej rady miasta zaprezentowała Koalicji Obywatelska. „Jedynką” w jednym z okręgów jest Karol Wilczyński, zastępca dyrektora tamtejszego WORD-u. Z kolei  dyrektor tamtejszego WORD-u Krzysztof Babisz kandyduje do sejmiku województwa lubelskiego. Zajmuje pierwsze miejsce na liście w okręgu okołolubelskim.

Jakub Ziębka

zdjęcie: facebookowa strona Piotra Korytkowskiego, kandydata na prezydenta Konina

2 komentarze do “Branżowcy startują w wyborach. Czy zostaną prezydentami?”

  1. Pingback: sig sauer-firearms

Dodaj komentarz