Boże Narodzenie: noga z gazu/ kontrole na drogach.

Już dzisiaj rozpoczyna się akcja policji “Świąteczny weekend- bezpieczne Boże Narodzenie”. Komenda Główna Policji informuje, że od dzisiaj do 26 grudnia należy spodziewać się zdecydowanie większej ilości kontroli na drogach.

  • w akcji weźmie udział 5 tysięcy funkcjonariuszy
  • funkcjonariusze będą przede wszystkim zwracać uwagę na prędkość pojazdów oraz kontrolować trzeźwość kierowców
  • policjanci będą zwracać także na ogólny stan przygotowania samochodu do drogi: światła, opony, etc.

KGP apeluje do pasażerów aby nie wsiadali do samochodów z kierowcami będącymi pod wpływem alkoholu oraz aby uniemożliwili takiej osobie kierowanie pojazdem poprzez szybkie informowanie policji.

Radosław Kobryś z Biura Drogowego KGP:

Należy spodziewać się kontroli na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta, tam gdzie mogą być największe utrudnienia. Głównym naszym celem jest to, aby pojazdy jak najbardziej płynnie przemieszczały się po tych trasach.

Niestety, prędkość jest najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych i w tym zakresie należy spodziewać się pomiarów prędkości laserowymi rejestratorami z wizualizacją oraz nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

Policja apeluje do kierujących, aby obserwując drogę wzięli pod uwagę, że poruszają się po niej piesi uczestnicy ruchu, którzy ze względu na wcześnie zapadający zmrok i warunki pogodowe mogą być słabo widoczni.

Przypominane są  także dane dotyczące wypadków drogowych pomiędzy 22 a 26 grudnia 2017:

  • 373 wypadki drogowe
  • 42 osoby zginęły
  • 447 osób zostało rannych
  • zatrzymano prawie  900 nietrzeźwych kierowców.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.