Bohatersko ratował poszkodowanych

rozbita szyba w samochodzie

3 maja ok 18 10 w Librantowie (gmina Chełmiec) doszło do groźnego wypadku drogowego. Bohaterska postawa mieszkańca Librantowa uratowała życie dwóm młodym ludziom.

Kierujący samochodem Suzuki Ignis, jadąc od strony miejscowości Korzenna w kierunku Nowego Sącza z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę ochroną po czym dachował w przydrożnym rowie. Samochód błyskawicznie stanął w płomieniach. W samochodzie podróżowały 2 osoby – mieszkańcy Nowego Sącza 20 letni kierowca i 18 letnia kobieta.

Będący świadkiem całego zdarzenia mieszkaniec Librantowa, 52  letni mężczyzna natychmiast podbiegł do palącego się samochodu. Wyciągnął z jego wnętrza najpierw pasażerkę doznając poparzeń dłoni, a następnie po schłodzeniu rąk w przydrożnym rowie z wodą zaczął wyciągać kierowcę, który nie mógł się sam oswobodzić gdyż był przypięty pasami. W trakcie wyciągania kierowcy na 52 letnim mężczyźnie zapaliła się odzież oraz włosy, ale mimo tego nie przerwał on akcji ratunkowej. Po wyciągnięciu kierowcy pobiegł on do swojego domu, gdzie rodzina udzieliła mu pomocy i wezwała pogotowie ratunkowe. W wyniku wypadku kierowca suzuki doznał obrażeń w postaci oparzeń głowy i lewej ręki,  a pasażerka ogólnych potłuczeń. Bohaterski mieszkaniec Librantowa z poparzeniami górnych dróg oddechowych, rąk szyi i głowy nieprzytomny został odwieziony do szpitala w Nowym Sączu, a następnie do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich.

KWP Kraków

1 komentarz do “Bohatersko ratował poszkodowanych”

  1. Pingback: pin up aviator game

Dodaj komentarz