Bohater na motorze

Motocyklista ze Szczecina zatrzymał i obezwładnił 35-letniego kierowcę mazdy, który kilka minut wcześniej potrącił matkę z dziećmi i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 17. na ulicy Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie. 35-letni kierowca mazdy nie zatrzymał się przed pasami i wjechał w matkę idącą z dziećmi. W wyniku wypadku 7-latek i roczny niemowlak, który był w wózku, trafili do szpitala. Matka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku. W pogoń za nim ruszył motocyklista, który widział całe zdarzenie. Motocyklista gonił sprawcę wypadku kilka kilometrów, jadąc momentami z prędkością 120 km/h. Mazda z rozbitymi światłami zatrzymała się w jednej z uliczek. Kierowca wyskoczył z auta i zaczął uciekać. Motocyklista zdołał go jednak dogonić i powalił na ziemię. Kilka minut później na miejsce przyjechała policja. Badanie alkomatem wykazało u sprawcy wypadku 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został aresztowany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym.