Błędy, które dyskwalifikują

egzamin na prawo jazdy

Jeśli w trakcie egzaminu przekroczysz dozwoloną prędkość o 20 km na godzinę lub zlekceważysz znak „Stop”, oblejesz natychmiast.

Pomyślnie skończyłeś szkolenie – szykuj się na egzamin. Składa się on z dwóch części: teoretycznej (test komputerowy lub pisemny) i praktycznej (na placu manewrowym i w ruchu drogowym). Warunkiem przeprowadzenia części praktycznej jest zaliczenie teorii. Zanim przystąpisz do egzaminu, złóż wniosek o wydanie prawa jazdy z odpowiednimi załącznikami. Ośrodek egzaminowania powinien wyznaczyć termin umożliwiający przeprowadzenie egzaminu w ciągu miesiąca od złożenia wymaganych dokumentów, czyli zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, pomyślnie zdanym egzaminie wewnętrznym i orzeczenie lekarskie.

Dwa błędy w teście

Na egzamin teoretyczny zapiszą cię na konkretny dzień i godzinę. Koniecznie weź ze sobą dowód osobisty! Sprawdź, czy w orzeczeniu lekarskim nie wpisano, że możesz prowadzić pojazd pod warunkiem używania okularów, szkieł kontaktowych, aparatu korygującego słuch itp. Sprawdzian przeprowadzany jest w formie testu (pytania pochodzą z krajowej bazy pytań egzaminacyjnych). W wypadku najpopularniejszej kat. B kandydaci na kierowców muszą odpowiedzieć na 18 pytań. Można popełnić dwa błędy. Na udzielenie wszystkich odpowiedzi kandydaci mają maksymalnie 25 minut. Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej. Od zdania teorii nie może upłynąć więcej niż pół roku! Każde zadanie można na ogół wykonywać dwa razy, np. skręt w lewo czy prawo. Dodatkowo w wypadku parkowania jest możliwa korekta w każdej próbie.

Zalicz rondo

Jazda egzaminacyjna to również zawracanie oraz hamowanie we wskazanym miejscu. W jej trakcie należy…

CZYTAJ DALEJ na szkola-jazdy.pl

6 komentarzy do “Błędy, które dyskwalifikują”

  1. Pingback: relaxing piano

  2. Pingback: meditation music

  3. Pingback: harp background

  4. Pingback: relaxation

  5. Pingback: sleep meditation

  6. Pingback: jazz for happy xmas day

Dodaj komentarz