Na zwołanej przez siebie konferencji prasowej kandydat na prezydenta Białegostoku Wojciech Koronkiewicz zaproponował, żeby samorządy sfinansowały uczniom klas ponadgimnazjalnych darmowe kursy teoretyczne na prawo jazdy i lekcje pierwszej pomocy.

O pomyśle białostockiego polityka mającego wystartować w wyborach samorządowych z poparciem SLD donoszą lokalne media.
– Czy takie kursy można przeprowadzać w szkołach? Można i nie można. Program ustala ministerstwo, ale prezydent miasta może przeznaczyć w budżecie pewne środki na kursy teoretyczne i kursy pierwszej pomocy. Chciałbym państwu obiecać, że jeśli zostanę prezydentem, to takie środki w budżecie się znajdą, żeby uczniowie w szkołach średnich mogli przejść takie kursy – cytuje Wojciecha Koronkiewicza serwis białystokonline.pl.

Jeśliby tak się stało, białostockiej młodzieży zostałby tylko kurs praktyczny.

Wojciech Koronkiewicz jest białostockim radnym Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej pracował jako dziennikarz, był także rzecznikiem prasowym Opery i Filharmonii Podlaskiej.

jaz
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0