Bezpieczna jazda się opłaca

kierowca

Jesteśmy kierowcami. Narzekamy prawie na wszystko, co tyczy się polskich dróg i bezpieczeństwa na nich, samemu często naginając, a nawet łamiąc prawo. Wielu z nas uważa, że jazda zgodna z przepisami po prostu się nie opłaca. A gdyby ktoś zaproponował nam bonusy za nieskazitelną kartotekę? Niższa cena ubezpieczenia, zniżki motoryzacyjne? Brzmi ciekawie, prawda?

Ilość kierowców, a co za tym idzie, samochodów jest w Polsce z roku na rok coraz większa. Przyczynia się to nie tylko do powstawania ogromnych korków w największych polskich miastach, ale również kolizji i wypadków, często z ofiarami śmiertelnymi. Problem bezpieczeństwa na polskich drogach jest cały czas aktualny i można odnieść wrażenie, że obecne sposoby na walkę z piratami drogowymi są po prostu nieskuteczne.

Jak sobie pościelisz…

Polscy kierowcy nie powinni czekać i tłumaczyć, że bezpieczeństwo na naszych drogach zależy tylko od tego, co w tym zakresie zrobią drogowcy i ustawodawcy – twierdzi Bartosz Wolski, jeden z twórców projektu Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od samych kierowców, którzy muszą mieć świadomość, że jazda samochodem to ogromna odpowiedzialność – podkreśla.

Według ekspertów, zajmujących się tematyką bezpiecznej jazdy, wiele zależy od mentalności kierowców i ich nastawienia. Bartosz Wolski uważa, że jeśli bezpieczna jazda nadal będzie w świadomości kierowców synonimem wstydliwego i wolnego poruszania się samochodem po prawym pasie, sytuacja nie zmieni się na lepsze. Bezpieczna jazda powinna być powodem do dumy, bo przecież chodzi o życie nasze, naszych bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

W bezpiecznych kierowcach siła

Kreowanie mody na bezpieczną jazdę poprzez nagradzanie i budowanie społeczności bezpiecznych kierowców to główne cele Stowarzyszenia Kierowców i Pasażerów. Tworząc nasz projekt, zastanawialiśmy się, dlaczego w naszym kraju mówi się tylko o karaniu kierowców, na polskich drogach jest przecież mnóstwo kierowców, dla których bezpieczna jazda jest czymś niezwykle istotnym?! – podkreśla Bartosz Wolski. Zauważyły to również towarzystwa ubezpieczeniowe, które postanowiły rozpocząć współpracę ze SKIP-em. Dzięki temu kierowca stając się członkiem Stowarzyszenia otrzymuje szereg dodatkowych zniżek na ubezpieczenia komunikacyjne. Bardzo chcemy żeby posiadanie Legitymacji Bezpiecznego Kierowcy stało się elementem wyróżniającym osoby zmotoryzowane na polskich drogach. Wierzymy, że SKIP stanie się w niedalekiej przyszłości przykładem dla innych i pozwoli skutecznie zmieniać wizerunek polskiego kierowcy – mówi Wolski.

Nowe nagrody dla bezpiecznych kierowców

Od sierpnia tego roku Stowarzyszenie SKIP wprowadziło nową Legitymację Bezpiecznego Kierowcy, którą otrzymać może jedynie bezpieczny kierowca spełniający kryteria SKIPu. Po uiszczeniu symbolicznej opłaty członkowskiej wynoszącej 20zł za rok, każdy otrzymuje dostęp do dodatkowych zniżek na ubezpieczenia i szkoły bezpiecznej jazdy, a ponadto może rozszerzyć swoje członkostwo i objąć ochroną Assistance auto lub motocykl. Cała oferta powstaje w ramach ogólnopolskiego programu „Bezpieczni Kierowcy Płacą Mniej”, dzięki której kierowcy należący do Stowarzyszenia mają dostęp do wybranych ubezpieczeń z bardzo szerokim zakresem ochrony, jednocześnie płacąc za nie znacznie mniej. Przez wiele miesięcy prowadziliśmy intensywne działania, by każdy członek Stowarzyszenia miał dostęp do jak najlepszych produktów ubezpieczeniowych. Dzięki temu możemy kierowcom zapewnić Assistance, które nie jest na przykład objęte ograniczeniami kilometrów na udzielaną pomoc, holowaniem bez limitów, zawiera gwarancję samochodu zastępczego, zakwaterowania i transportu do placówki medycznej. Zależy nam na tym, żeby kierowcy mieli zapewnione bezpieczeństwo, również w sytuacjach losowych, które niestety się zdarzają – mówi Bartosz Wolski.

Polskie drogi pełne bezpiecznych kierowców

Bezpieczeństwo zależy od bardzo wielu czynników i wymaga ogromnej pracy zarówno ze strony instytucji dbających o infrastrukturę drogową i porządek na polskich drogach, jak i od samych kierowców. Obie strony muszą zrozumieć, że brak odpowiednich działań zbiera codziennie tragiczne żniwo, a ilość śmiertelnych wypadków w naszym kraju wzrasta w zatrważającym tempie. My, jako kierowcy, nie mamy wyjścia i musimy czekać, aż pojawią się w naszym kraju bezpieczne i nowoczesne drogi, przepisy wolne od absurdów. Sami jednak możemy zrobić bardzo wiele – wystarczy, że zaczniemy być dumni z tego, że jeździmy bezpiecznie i z wyobraźnią.

 

 

 

***

Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów SKIP to unikatowa i nowatorska organizacja, która od początku swojej działalności, czyli 2005 roku kieruje się misją ciągłego zwiększania bezpieczeństwa na drogach oraz umacniania w świadomości kierowcy potrzeb bezpiecznej i rozsądnej jazdy. Stowarzyszenie SKIP wspiera i nagradza bezpiecznych użytkowników dróg poprzez negocjowanie dla nich wyjątkowych cen na wysokiej jakości produkty i usługi ubezpieczeniowe i motoryzacyjne.

 

3 komentarze do “Bezpieczna jazda się opłaca”

  1. Pingback: เดิมพันอีสปอร์ต LSM9

  2. Pingback: ดูซีรี่ย์

  3. Pingback: รับทำเว็บไซต์ WordPress

Dodaj komentarz