Wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego dzięki współfinansowanym przez Unię Europejską szkoleniom dla tysięcy samorządowców, prowadzonym podczas 80 sesji w 16 województwach.

Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, poinformował, że
wartość projektu wynosi 5 mln złotych, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych to 4,25 mln złotych. W szkoleniach weźmie udział 3,5 tys. samorządowców, a  program każdej sesji szkoleniowej skupi się na analizie wypadków w danym regionie.

Na tej podstawie samorządowcy nabywać będą kompetencje min. tworzenia i organizacji ruchu drogowego, stosowania odpowiedniego oznakowania drogowego. Tematem szkoleń będzie także kwestie uspokajania ruchu drogowego oraz  prawidłowej współpracy na rzecz bezpieczeństwa drogowego między policją a zarządcami dróg.

  • w  roku 2017 wydarzyło się w Polsce 30 tys wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 3 tys. osób,

  • na 420 tys. dróg w Polsce, 40 tys. to drogi, nad którymi zarząd sprawują samorządy,

  • uczestnikami szkoleń będą przede wszystkim osoby odpowiedzialne za projekty organizacji ruchu oraz członkowie wojewódzkich rad bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Materiał opracowany na podstawie publikacji portalsamorządowy.pl

 

 

 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0