Trwa akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły z ITD" - pierwsze podsumowanie i prezentacja statystyk odbyła się na briefingu 23.10.2019. O zapewnienie najmłodszym obywatelom bezpieczeństwa zaapelował sam Prezydent RP Andrzej Duda. fot.GITD





  • Od początku roku szkolnego GITD sprawdziło 1442 autobusy szkolne
  • Zatrzymano 151 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stn techniczny pojazdów
  • Podczas kontroli poza stanem technicznym pojazdu sprawdzana jest również dokumentacja przewozowa, trzeźwość kierowców oraz czas ich pracy
  • W 39 przypadkach (2,7%kontroli) pojazdy były w tak złym stanie technicznym, że nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy




Ciężko to sobie wyobrazić, ale średnio co dziesiąta kontrola kończy się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Kładziemy duży nacisk na rozbudowanie infrastruktury, postawienie znaków ostrzegawczych, fotoradarów w okolicach szkół, montaż progów zwalniających, a tymczasem okazuje się, że wiele autobusów wożących najmłodszych to po prostu ,,rzęchy".





Chcemy uczulić przewoźników, którzy uzyskali zlecenia od samorządów, że takie kontrole będą bardzo częste i że będziemy robili wszystko, aby zapewnić dzieciom bezpieczny dojazd do szkoły. Inspektorzy Transportu Drogowego będą bardzo szczegółowo oceniać zarówno stan pojazdów, jak i oczywiście trzeźwość kierowców. – podkreślił Rafał Weber, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury – Apelujemy do przewoźników o to, aby stan techniczny pojazdów był zgodny z wymogami. Apeluje również do samorządowców o to, aby również zwracali uwagę na jakość świadczonych przewozów.





Film z briefingu dostępny jest tutaj.





Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0