Bez prawka nie będą się ścigać w F1

FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) zapowiedziała, że kierowcom Formuły 1, którzy w poważny sposób naruszą przepisy drogowe będzie groziło odebranie superlicencji wymaganej do startów w Grand Prix. Super licencja zostanie odebrana w przypadku utraty prawa jazdy.

„FIA, zarówno jeśli chodzi o tory wyścigowe, jak i drogi publiczne, jest bardzo zainteresowana promocją bezpieczeństwa na drogach. Kierowcy muszą być ambasadorami sportu, ich postawa na drogach musi być przykładem do naśladowania” – oświadczyła FIA.

„Walnemu Zgromadzeniu FIA zostanie przedstawiona poprawka do międzynarodowego sportowego kodeksu stwierdzająca, że każdy posiadacz Międzynarodowej Superlicencji musi być również posiadaczem ważnego prawa jazdy”.

„Dodatkowo wprowadzony zostanie zapis mówiący, że gdy właściciel Międzynarodowej Superlicencji jest zamieszany w poważne zdarzenie drogowe, FIA może udzielić kierowcy ostrzeżenia lub skierować sprawę do Międzynarodowego Trybunału Dyscyplinarnego, który będzie miał możliwość czasowego bądź stałego unieważnienia Superlicencję kierowcy”.

źródło: wp.pl

3 komentarze do “Bez prawka nie będą się ścigać w F1”

  1. Pingback: learn this here now

  2. Pingback: berry pie strain wikileaf

  3. Pingback: fernsehgrößen

Dodaj komentarz