Bez ciężarówek w Wielkanoc i majówkę

W Święta Wielkanocne i w weekend majowy ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton będą miały zakaz wyjeżdżania na drogi – poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informuje GDDKiA, w sobotę 23 kwietnia zakaz będzie obowiązywał od godz. 18 do 22. Natomiast w Wielkanoc i świąteczny poniedziałek ciężarówki nie będą mogły wyjeżdżać na drogi między godz. 8 a 22. Zakaz ruchu dla ciężarówek został ustanowiony również w weekend majowy – 30 kwietnia i 2 maja będzie obowiązywać od godz. 18 do 22, a 1 i 3 maja od 8 do 22.

 Zakaz nie dotyczy m.in. pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, usuwaniu awarii, pracujących przy budowie dróg i mostów, przeznaczonych do przewozu żywych zwierząt, do przewozu prasy, artykułów szybko psujących się, lekarstw, środków medycznych itp.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z lipca 2007 r., pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, mają zakaz ruchu w dni ustawowo wolne od pracy a także m.in. weekendy wakacyjne.

 

Źródło: PAP

 

11 komentarzy do “Bez ciężarówek w Wielkanoc i majówkę”

 1. Pingback: calming music

 2. Pingback: harp music

 3. Pingback: relax

 4. Pingback: best gangster rap

 5. Pingback: relaxing piano music

 6. Pingback: meditation music

 7. Pingback: jazz instrumental

 8. Pingback: japanese trap 2023

 9. Pingback: outdoor coffee

 10. Pingback: relax music

 11. Pingback: calming music

Dodaj komentarz