W Święta Wielkanocne i w weekend majowy ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton będą miały zakaz wyjeżdżania na drogi - poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informuje GDDKiA, w sobotę 23 kwietnia zakaz będzie obowiązywał od godz. 18 do 22. Natomiast w Wielkanoc i świąteczny poniedziałek ciężarówki nie będą mogły wyjeżdżać na drogi między godz. 8 a 22. Zakaz ruchu dla ciężarówek został ustanowiony również w weekend majowy - 30 kwietnia i 2 maja będzie obowiązywać od godz. 18 do 22, a 1 i 3 maja od 8 do 22.


 Zakaz nie dotyczy m.in. pojazdów biorących udział w akcjach ratowniczych, usuwaniu awarii, pracujących przy budowie dróg i mostów, przeznaczonych do przewozu żywych zwierząt, do przewozu prasy, artykułów szybko psujących się, lekarstw, środków medycznych itp.


Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z lipca 2007 r., pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów, mają zakaz ruchu w dni ustawowo wolne od pracy a także m.in. weekendy wakacyjne.


 


Źródło: PAP


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0