Bełchatowski turniej BRD

22 kwietnia w Bełchatowskim Publicznym Gimnazjum nr 5 przy ul. Słowackiego odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2010.

W konkursie udział wzięło 10 drużyn 3-osobowych ze szkół podstawowych i 6 drużyn ze szkół gimnazjalnych. Turniej rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie nadkom. Krzysztof Michalski, który przypomniał uczestnikom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zawodnicy biorący udział w turnieju musieli najpierw odpowiedzieć pisemnie na 25 pytań, po czym przystąpili do zadań praktycznych z jazdy na rowerze. Tor przeszkód składał się między innymi ze slalomu, jazdy po równoważni, „tarce” i korytarzu z desek krótkich. 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Szczercowa, 2 miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 z Bełchatowa, a 3 miejsce Szkoła Podstawowa z Łakińska. Indywidualnie najwięcej punktów wśród uczniów szkół podstawowych zdobył Marcel Sypniewski (z SP w Szczercowie). II miejsce przypadło Mateuszowi Foltynowi z SP Nr 1 w Bełchatowie, a III – Gracjanowi Siciarzowi z SP w Szczercowie. Wśród szkół gimnazjalnych 1 miejsce przypadło Publicznemu Gimnazjum ze Szczercowa, a tuż za nim miejsca na podium stanęły drużyny z Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Bełchatowie i Publicznego Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie. Do turnieju najlepiej przygotowali się: Robert Belica – gimnazjalista ze Szczercowa (I miejsce), Mariusz Kurzydlak i Wojciech Kusiak z PG Nr 5 w Bełchatowie (II miejsce), Przemysław Kusak z PG Nr 3 z Bełchatowa i Dominik Matusiak z PG w Szczercowie, którzy zajęli III miejsce. Trzy najlepsze drużyny będą reprezentowały powiat bełchatowski we współzawodnictwie szczebla wojewódzkiego. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bełchatowa, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi i Komendę Powiatową Policji w Bełchatowie. Marek Chrzanowski – Prezydent Bełchatowa wraz z mł. insp. Sławomirem Barasińskim – I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bełchatowie dokonał ich uroczystego wręczenia, podkreślając znaczenie tego konkursu w edukacji dzieci i młodzieży i dziękując bełchatowskim policjantom za zaangażowanie się w przygotowanie i realizację turnieju.

mp/KWP Łódź