Brytyjska organizacja Brake, która zajmuje się bezpieczeństwem na drogach apeluje, żeby do jazdy samochodem używać odpowiedniego obuwia i chce zmian przepisów - donosi portal Wirtualna Polska.

Przedstawiciele Brake twierdzą, że cały czas na porządku dziennym jest jazda samochodem w butach na obcasie, wysokim koturnie lub w kapciach. Doskonale obrazuje to przeprowadzona przez nich ankieta. Wynika z niej, że aż 40 proc. brytyjskich kobiet kieruje pojazdem w butach na wysokim obcasie, 39 proc. - w japonkach, 24 proc. - na boso, 16 proc. - w domowych. Tylko 34 proc. kobiet w Wielkiej Brytani przyznaje się do prowadzenia auta w odpowiednim obuwiu. Niewiele lepsi są mężczyźni - 27 proc. Brytyjczyków jeździ w japonkach, a 22 proc. - bez żadnego obuwia.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0