Będzie zakaz jazdy w szpilkach i kapciach?

Brytyjska organizacja Brake, która zajmuje się bezpieczeństwem na drogach apeluje, żeby do jazdy samochodem używać odpowiedniego obuwia i chce zmian przepisów – donosi portal Wirtualna Polska.

Przedstawiciele Brake twierdzą, że cały czas na porządku dziennym jest jazda samochodem w butach na obcasie, wysokim koturnie lub w kapciach. Doskonale obrazuje to przeprowadzona przez nich ankieta. Wynika z niej, że aż 40 proc. brytyjskich kobiet kieruje pojazdem w butach na wysokim obcasie, 39 proc. – w japonkach, 24 proc. – na boso, 16 proc. – w domowych. Tylko 34 proc. kobiet w Wielkiej Brytani przyznaje się do prowadzenia auta w odpowiednim obuwiu. Niewiele lepsi są mężczyźni – 27 proc. Brytyjczyków jeździ w japonkach, a 22 proc. – bez żadnego obuwia.

 

3 komentarze do “Będzie zakaz jazdy w szpilkach i kapciach?”

  1. Pingback: rove

  2. Pingback: dk7.com

  3. Pingback: รับทำ Google Ads

Dodaj komentarz