Będzie więcej fotoradarów na polskich drogach? Będzie bezpieczniej?

Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) zwiększy liczbę działających fotoradarów na drogach. W przeciągu najbliższych dwóch lat, do końca 2020 liczba fotoradarów ma się niemalże podwoić. Aktualnie przy drogach stoi 431 fotoradarów.

Projekt ITD pod nazwą ,,Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym” będzie dofinansowany ze środków unijnych za zgodą Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wartość projektu to 162 mln złotych.

Projekt zakłada pojawienie się: 

  • urządzeń rejestrujących przekroczenie maksymalnej dozwolonej prędkości czyli tzw. fotoradarów,
  • urządzeń rejestrujących przejazd na czerwonym świetle.

W całym projekcie wciąż pozostaje nierozwiązana ważna kwestia.

Ministerstwo Infrastruktury z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administacji do tej pory nie prozumiały się odnośnie tego kogo zadaniem będzie nadzór na siecią fotoradarów. Całkiem niedawno mówiło się o tym, że Policja przejmie obowiązki ITD ale ostatecznie nie zostało to jeszscze rozstrzygnięte.

  • Nowe fotoradary powinny zacząć się pojawiać w połowie 2020 roku.

Aktualnie trwa analiza miejsc w których nowe fotoradary będą zainstalowane.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.