Inspekcja Transportu Drogowego (ITD) zwiększy liczbę działających fotoradarów na drogach. W przeciągu najbliższych dwóch lat, do końca 2020 liczba fotoradarów ma się niemalże podwoić. Aktualnie przy drogach stoi 431 fotoradarów.

Projekt ITD pod nazwą ,,Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym" będzie dofinansowany ze środków unijnych za zgodą Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Wartość projektu to 162 mln złotych.

Projekt zakłada pojawienie się: 

  • urządzeń rejestrujących przekroczenie maksymalnej dozwolonej prędkości czyli tzw. fotoradarów,

  • urządzeń rejestrujących przejazd na czerwonym świetle.


W całym projekcie wciąż pozostaje nierozwiązana ważna kwestia.
Ministerstwo Infrastruktury z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administacji do tej pory nie prozumiały się odnośnie tego kogo zadaniem będzie nadzór na siecią fotoradarów. Całkiem niedawno mówiło się o tym, że Policja przejmie obowiązki ITD ale ostatecznie nie zostało to jeszscze rozstrzygnięte.


  • Nowe fotoradary powinny zacząć się pojawiać w połowie 2020 roku.


Aktualnie trwa analiza miejsc w których nowe fotoradary będą zainstalowane.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0