Jego główne założenia to inżyniera, nadzór, ratownictwo i edukacja. Nowy Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku.

Zmiany w programie wymogły niechlubne statystyki: 100 osób zabitych w wypadkach drogowych na 1 mln mieszkańców. To wszystko tylko w ciągu roku.


- Wszystkie te obszary, czyli inżynieria, nadzór, ratownictwo i edukacja są kluczowe, żeby zrealizować nasz cel - wyjaśnia Nowak. - Jest nim ograniczenie do 2020 r. ofiar na drodze do maksimum 2 tys. osób rocznie, co stanowiłoby 50 proc. spadek w stosunku do tego, co działo się w 2010 r.


Minister Sławomir Nowak ujawnił, że głównym priorytetem Narodowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest walka z piractwem na polskich drogach. Ma temu służyć podniesienie wysokości mandatów drogowych i budowa systemów fotoradarów z równoczesną poprawą infrastruktury drogowej w Polsce.


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0