Bałagan z wiaduktami. Kierowcy wzięli sprawę w swoje ręce.

Na stronie wiaduktyitunele.pl kierowcy dzielą się informacjami na temat realnej wysokości wiaduktów i tuneli oraz dostępności realnego objazdu dla pojazdów o różnym tonażu. 

Brak wiarygodnych i oficjalnych informacji sprawił, że to kierowcy sami musieli stworzyć bank informacji na temat wiaduktów i tuneli na terenie Polski. Inicjatorem i założycielem serwisu wiaduktyitunele.pl jest Kacper Janicki, kierowca zawodowy. Informacje zbierane są bardzo profesjonalnie, w oparciu o formularz zgłoszeniowy, podlegający ewentualnej weryfikacji w formularzu poprawkowym. Pomocna jest także możliwość sprawdzenia informacji ze strony na Google Maps. 

Obecnie trwają prace nad wdrożeniem mapy w formie aplikacji na urządzenia mobilne, w systemie iOS oraz Android. 

I tak, kierowcy wyręczyli i zawstydzili urzędników.