Autokar wiozący pasażerów z Chełma do Lublina był niesprawny, a kierowca nie miał odpowiednich badań, szkoleń i dokumentów - wykazała kontrola inspektorów z Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Inspektorzy z Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę autokaru, którym okazjonalnie przewoził 40 pasażerów z Chełma do Lublina. W trakcie kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości dotyczących kwalifikacji kierowcy oraz stanu technicznego pojazdu - poinformował rzecznik prasowy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. U kierowcy stwierdzono brak badań lekarskich i psychologicznych, brak wymaganego szkolenia okresowego i brak wymaganych dokumentów, dokumentujących pracę kierowcy za ostatnie 28 dni. To jednak jeszcze nie koniec - także sam autokar pozostawiał wiele do życzenia. W zakresie stanu technicznego pojazdu stwierdzono brak aktualnych badań pojazdu (termin badań technicznych upłynął w dniu 20 grudnia 2009r.), brak badania kontrolnego tachografu, uszkodzony wskaźnik ciśnienia w układzie hamulcowym, silnie skorodowane elementy konstrukcyjne pojazdu i niesprawne oświetlenie. Ze względu na te wszystkie uchybienia zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy, zarówno pojazdu jak i kierowcy. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.


mur za tvp.info


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0