Już w sierpniu rozpoczną się konsultacje ministerstw dotyczące umożliwienia klientom stacji benzynowych samodzielnego tankowania LPG - informuje portal Wyborcza.biz.

- Chcemy, aby była możliwość dokonania wyboru przez klienta, czy chce tankować LPG sam, czy woli być obsługiwany - zdradza portalowi Wyborcza.biz. Mikołaj Karpiński, rzecznik MTBiGW - Umożliwienie tankowania przez klienta musi odbyć się z zachowaniem bezpieczeństwa i tym aspektem zajmie się Ministerstwo Gospodarki. Strony dały sobie czas do sierpnia, aby przygotować odpowiednie rozporządzenia regulujące te kwestie. Po tym okresie nastąpią konsultacje międzyresortowe.


Marcin Szponder, dyrektor do spraw regulacji rynku w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego uważa, że krok w takim kierunku może przyczynić się do obniżenia ceny LPG. Litr autogazu mógłby kosztować o 10 gr mniej.

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0