16 lutego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej o godz. 10 odbędzie się spotkanie promujące Autochodzik - Przedszkolny program edukacji komunikacyjnej. Program ma na celu m.in. przygotowanie dzieci do bezpiecznego i samodzielnego udziału w ruchu drogowym.


W siedzibie elbląskiego WORD przy ul. Skrzydlatej 1 w budynku socjalno - szkoleniowo - garażowym odbędzie się spotkanie promujące Autochodzik, czyli Przedszkolny program edukacji komunikacyjnej. Celem programu jest m.in. przygotowanie dzieci do bezpiecznego i samodzielnego udziału w ruchu drogowym, poprzez kształtowanie pożądanych nawyków, tj. zapinanie pasów, używanie odblasków, znajomość znaków i podstawowych zasad ruchu drogowego itp.,


- Spotkanie ma także na celu edukację dzieci jako przyszłych użytkowników ruchu drogowego: piesi, rowerzyści, motorowerzyści, kierowcy, spektakularne działania promujące zaangażowanie naszych partnerów w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu Elbląg - wyjaśnia Zbigniew Lichuszewski, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.


Partnerami programu są: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu, policja w Elblągu, Wydział Ruchu Drogowego w Elblągu, placówki oświatowe w Elblągu i powiecie, władze miejskie i gminne, sponsorzy, elbląskie media a także autorzy programu.


kmf


źródło: elblag.wm.pl


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0