Autobusy pod kontrolą – policyjna akcja ,,Bezpieczne ferie 2020″

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, a więc okres kiedy po całym kraju zaczynają podróżować autobusy wypełnione dziećmi, które chcą spędzić wolne dni od szkoły w innym miejscu niż swój dom. fot. Policja

  • Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji.
  • Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Polska Policja przygotowała wykaz miejsc, gdzie będą prowadzone kontrole stanu technicznego autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci. W wykazie poza lokalizacjami są także numery telefonów kontaktowych pod którymi będzie można uzyskać szczegółowe informacje.

Pełny wykaz kontroli autobusów w formie pliku PDF dostępny jest tutaj.

Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Najlepiej zadzwonić kilka dni wcześniej aby uniknąć długiego oczekiwania.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny