W regionalnych eliminacjach konkursu Instruktor Roku, które odbyły się w Szczecinie zwyciężył Artur Konieczny (Auto Test). Tuż za nim uplasowali się: Bartosz Kulpa (Nauka Jazdy Kursant) oraz Arkadiusz Białobrodzki (Auto Test). Z kolei najlepszą instruktorką okazała się Agnieszka Mikucka (Auto-Dar).

Impreza odbyła się w sobotę na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, dzięki uprzejmości dyrektora - Cezarego Tkaczyka. Wzięło w niej udział kilkunastu instruktorów, którzy najpierw musieli sobie poradzić z częścią teoretyczną. Miała ona na celu sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.


Z kolei praktyka składała się z trzech konkurencji: stabilności stewarda (zawodnicy musieli przejechać pomiędzy pachołkami z piłeczką umieszczoną na talerzu przymocowanym do maski pojazdu), próby sir Lancelota (przejazd samochodem z lancą zamontowaną po jego prawej stronie i zbieranie kółek zawieszonych na statywach) oraz umiejętnego i szybkiego pokonania łuku (do przodu i do tyłu).


Po zliczeniu wszystkich wyników okazało się, że zwycięzcą w klasyfikacji generalnej konkursu został Artur Konieczny (Auto Test). Tuż za nim uplasowali się: Bartosz Kulpa (Nauka Jazdy Kursant) oraz Arkadiusz Białobrodzki (Auto Test). Z kolei najlepszą instruktorką okazała się Agnieszka Mikucka (Auto-Dar).


Zwycięzca będzie reprezentował Szczecin podczas ogólnopolskiego konkursu Instruktor Roku.


Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Szczecinie. Z kolei jednym ze sponsorów imprezy była firma e-kierowca, fundator nagrody głównej konkursu.


jaz


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0