Weekend już w pełni, natomiast policja standardowo w stanie gotowości. Dzisiaj prowadzona jest akcja ,,alkohol i narkotyki", która ma jak zawsze za zadanie wyeliminować jak najwięcej kierowców będących pod wpływem wszelakich używek.

Akcja prowadzona jest na terenie całego kraju. W dniu dzisiejszym zwłaszcza w okolicach dróg wyjazdowych z większych miast może pojawić się więcej kontroli drogowych niż zazwyczaj.

Dobry kierowca:

  • nie spożywa alkoholu jeżeli zamierza prowadzić

  • jeżeli wypił nawet niewielką ilość alkoholu, a potem okazało się, że musi jechać to jeżeli nie jest pewny co do swojego stanu trzeźwości - wykonuje badanie alkomatem. Najlepiej w tym celu udać się na najbliższy posterunek Policji, oczywiście nie jako kierowca

  • to także dobry pasażer, który skutecznie odmówi jazdy z kierowcą będącym w stanie nietrzeźwości, a następnie uniemożliwi niebezpiecznemu kierowcy jazdy autem


Prowadzenie pojazdu to przede wszystkim posiadanie odpowiedniej koncentracji za kierownicą. Alkohol, narkotyki i inne używki bardzo mocno zaburzają naszą koordynację psycho-fizyczną. Wraz z każdym kolejny kieliszkiem maleje nasza szansa na bezpieczne dotarcie do celu i wzrasta ryzyko poważnego wypadku, który poza konsekwencjami finansowymi może także pozbawić nas życia lub innych uczestników ruchu drogowego.

,,Tylko jedno piwo wczoraj" to żadna wymówka. Ponadto jazda na kacu bywa równie niebezpieczna jak pod wpływem.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0