Alcoblow, w każdym radiowozie Inspekcji

alcoblowy

Pięć sztuk szybkich testerów trzeźwości zwanych alcoblowami otrzymała Inspekcja Transportu w województwie zachodniopomorskim.

Przekazania pięciu sztuk alcoblowów w imieniu Marszałka województwa zachodniopomorskiego dokonał dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie Pan Eugeniusz Romanów. Otrzymane alcoblowy są dużym wsparciem dla Inspekcji w walce z nietrzeźwymi kierowcami, którzy w dalszym ciągu w statystykach policyjnych zajmują niechlubne miejsce jako sprawcy wypadków drogowych.

W roku 2008 roku w Polsce ujawniono 168612, a w 2009 roku 173 324 kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. Inspektorzy do tej pory wyposażeni byli jedynie w alko sensory, z pomocą których są w stanie przeprowadzać skuteczne badanie kierowców. Od dzisiaj każdy radiowóz wyposażony jest również w szybki tester zwany alcoblowem. Inspekcja już wcześniej posiadała alkoblowy, ale obecnie dzięki statutowym działaniom Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, doposażone zostały wszystkie radiowozy.

 

Każdego dnia na drogach widoczni są podczas kontroli drogowych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. W ten sposób realizują nałożone przez ustawodawcę zadania, mające na celu miedzy innymi poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach. Wśród wielu zadań kontrolnych zajmują się między innymi kontrolą stanu trzeźwości kierowców, co dzięki nowoczesnym urządzeniom staje się coraz sprawniejsze.

 

mp

 

1 komentarz do “Alcoblow, w każdym radiowozie Inspekcji”

  1. Pingback: สล็อตวอเลท

Dodaj komentarz