Akcja "Znicz": zginęło 36 osób

wypadek samochodowy

Podczas trwającej pięć dni akcji „Znicz” na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, kolejne 557 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1837 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy i nadmiernej prędkości.

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października. Przez pięć dni policjanci na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa, wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy, pojazdy nie były przeładowane.

W akcji „Znicz uczestniczyło 10 tys. policjantów.

 

jaz

3 komentarze do “Akcja "Znicz": zginęło 36 osób”

  1. Pingback: naakte tieten

  2. Pingback: ดูซีรี่ย์

  3. Pingback: porcini mushrooms dried near me

Dodaj komentarz