Podczas trwającej pięć dni akcji „Znicz” na polskich drogach doszło do 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, kolejne 557 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1837 nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy i nadmiernej prędkości.

Tegoroczna akcja „Znicz" rozpoczęła się na naszych drogach już 31 października. Przez pięć dni policjanci na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.


Przy okazji każdej kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa, wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy, pojazdy nie były przeładowane.


W akcji "Znicz uczestniczyło 10 tys. policjantów.


 


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0