W czasie tegorocznej akcji "Znicz" na polskich drogach doszło do 196 wypadków, w których śmierć poniosło 20 osób, a 252 kolejnych zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 910 nietrzeźwych kierujących. Wśród ofiar na drodze byli także piesi.

Nie są to co prawda statystyki, które napawałaby dumą, ale okazuje się że jest znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Doszło wtedy do 338 wypadków drogowych, w których śmierć na miejscu poniosło 38 osób, a 410 kolejnych zostało rannych.


W dalszym ciągu zatrważająca jest jednak liczba Polaków, którzy decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 910 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym było ich 1298.


Tegoroczna akcja "Znicz" była pierwszą od momentu wejścia w życie przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Niestety, wypadki śmiertelne z udziałem pieszych, którzy nie posiadali wymaganych odblasków też się zdarzały.


Akcja "Znicz" rozpoczęła się w piątek 31 października. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy policji, wspieranych przez straż miejską, żandarmerię i służbę ochrony kolei. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.


 


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0