Z okazji Dnia Białej Laski Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym organizuje w całej Polsce akcję oklejania białych lasek czerwonymi, odblaskowymi pasami.  • osoby niewidome lub ze znacznym upośledzeniem narządu wzroku posługują się laskami w kolorze białym

  • czerwono-biała laska oznacza jednoczesne upośledzenie wzroku i słuchu


Dzięki postępowi technologii osoby z poważnym uszkodzeniem narządu wzroku i słuchu coraz częściej stają się niezależne ruchowo i korzystają z udogodnień transportu publicznego, samodzielnie wychodzą z domów, pracują, robią zakupy i korzystają z oferty kulturalnej. W związku z tym kierowcy już spotykają w ruchu ulicznym  i częściej spotykać będą w przyszłości osoby upośledzone wzrokowo i/lub słuchowo.

Więcej o akcji oraz kampanii na rzecz niezależności osób głuchoniewidomych przeczytacie na facebookowym fanpage'u Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0