Akcja ,,Dyskoteka” – złapać nietrzeźwych zamiast niepotrzebnie liczyć trzeźwych

fot. Policja.pl

Policjanci z drogówki wspierani przez mundurowych z prewencji i referatu antynarkotykowego przeprowadzili w Jaworznie akcję ,,Dyskoteka”, której zadaniem jest eliminacja z drogi kierowców pod wpływem używek.

• Działania były przeprowadzane w sobotnią noc, a więc w czasie kiedy ,,najłatwiej” znaleźć pijanego kierowcę.
  • W akcji brało udział 12 dodatkowych patroli w tym także przewodnik psa szkolonego do wyszukiwania narkotyków Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.
  • W czasie akcji zbadano na zawartość alkoholu 1300 kierujących
  • Zatrzymano 6 kierowców na podwójnym gazie.
  • Zatrzymano 2 kierowców prowadzących auto pod wpływem środków odurzających.
  • W akcji brał udział pies Tilia – szkolony do wyszukiwania narkotyków bezbłędnie wskazywał miejsca w samochodach, gdzie ukryte były zabronione substancje.
  • W dwóch przypadkach Tilia wskazał również osoby, które jak się później okazało, miały przy sobie zabronione środki.

Godziny wieczorno-nocne to idealny czas na szukanie nietrzeźwych kierowców. Zdecydowanie wolałbym akcję ,,dyskoteka” niż trzeźwy poranek, gdzie po nocce większość pijanych wariatów za kółkiem zdążyła wytrzeźwieć.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny