Od 1 marca 2019 roku będzie droższy przejazd przez autostradę A4 Katowice-Kraków. Podwyżki nie dotyczą jednak wszystkich kierowców.
Dla kierujących motocyklami oraz samochodami osobowymi opłata za przejazd pozostaje bez zmian.

Jak tłumaczy Rafał Czechowski (rzecznik Stalexport Autostrady Małopolskiej) podwyżyka opłat spowodowana jest zaplanowanymi inwestycjami. Jeszcze w 2019 roku mają być nowe, wygodniejsze sposoby płatności za przejazd A4 Kraków-Katowice.

  • Pomimo tego, że stawki się zmieniają i za dwa dni będą obowiązywać nowe to użytkownicy A4Go oraz kart zbliżeniowych A4 dzięki wykupionym impulsom do końca lutego mogą potem przez najbliższe dwa lata jeździć jeszcze na podstawie starego cennika.


Od 1 marca 2019 wysokość opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków będzie wynosić:

  • 5,00 zł – I kategoria: motocykle (bez zmian dla kierujących),

  • 10,00 zł – I kategoria: pojazdy samochodowe o dwóch osiach (bez zmian dla kierujących),

  • 20,00 zł – II kategoria: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami (podwyżka o 2zł z obecnych 18 zł),

  • 20,00 zł – III kategoria: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami (podwyżka o 2zł z obecnych 18 zł),

  • 35,00 zł – IV oraz V kategoria: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne (podwyżka o 5 zł z obecnych 30 zł).


Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.
Krzysztof Ledzion felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0