A ceny rosną… – LIVE Porozmawiajmy o branży 2 czerwca o 20:30

Tytuł w bezpośredni sposób przekazuje informację oczywistą dla wszystkich… Wpisując hasło wzrost w wyszukiwarce Google, na pierwszym miejscu pojawia się hasło: wzrost Putina. Ale już kolejne miejsca zajmuje: wzrost cen paliw, wzrost cen, wzrost raty kredytu, wzrost cen gazu. W pierwszej dziesiątce, aż 6 haseł dotyczy rosnących kosztów życia codziennego. Mamy jeszcze wzrost gospodarczy, ale to zapewne hasło wyszukiwane najczęściej przez ósmoklasistów na sprawdzian z WoSu, a nie diagnoza obecnej kondycji gospodarki… Nie koniec na tym, większość ekonomistów najwyższego wzrostu cen i szczytowego poziomu inflacji spodziewa się w okresie lipiec-sierpień.

Drożeją samochody, żywność, energia, wyjazdy wakacyjne, bilety na wydarzenia kulturalne, posiłki w restauracjach. Główny Urząd Statystyczny podał, że inflacja konsumencka przyspieszyła w kwietniu do 12, 4 %, czyli o ponad 1% w stosunku do marca. Mocno w górę idą zarówno ceny towarów- 13% rok do roku, jak i usług- 10%.

Zastanawiamy się, czy ośrodki szkolenia kierowców zdecydowały się masowo na podwyższenie, czyt. urealnienie cen kursów na prawo jazdy do warunków rynkowych. Przyjrzymy się cenom kursów w całym kraju.Porównamy je z cenami w zeszłym roku. Sprawdzimy jaki procent średnich zarobków stanowi cena kursu na prawo jazdy w innych krajach.

Ceny rosną, czy rosną również w naszej branży?

Serdecznie zapraszamy w czwartek 2 czerwca, o godzinie 20.30. Transmisja programu Porozmawiajmy o Branży na portalu szkola-jazdy.pl oraz w naszych kanałach mediów społecznościowych.

Tagi: