Walidacja interesariusza

• Określenie walidacja interesariusza na długo pozostanie symbolem problemów związanych z wprowadzeniem PKZ.
  • O tym, czym jest walidacja i kto jest interesariuszem dyskutowaliśmy w programie Porozmawiajmy o Branży.

Wspólnie z Małgorzatą Ośką (OSK Ośka Golub Dobrzyń) oraz Markiem Rupentalem (e-kierowca) zastanawialiśmy się z czego wynika zastosowanie tak karkołomnej figury stylistycznej.

„Mam wrażenie, że często urzędnicy stosując bardzo wyrafinowane struktury językowe maskują swoją niekompetencję. Np. kto ma być tym interesariuszem: ośrodek szkolenia, kierowca?”

Właśnie z takim zdaniem zgadza się Małgorzata Ośka, która zauważa, że całą sytuacja absolutnie nie była zabawna podczas zmagań z problemami interpretacyjnymi.

„Najczęściej taki komunikat oznaczał, że będziemy mieli problem. Nie ruszymy dalej, nie wykonamy kolejnego kroku. Nie zaktualizujemy PKZ, bo przy szkoleniach okresowych musimy robić to co chwilę”.