Kamery nasobne na policyjnych mundurach

Funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu już od kilku dni towarzyszą kamery nasobne.  fot.Policja.pl

Policjanci testują mobilne urządzenia w praktyce, czyli podczas normalnej służby. Na bieżąco odnotowywane są wszelakie uwagi, które finalnie mają się przyczynić do takiej modyfikacji kamer nasobnych aby te były jak najlepiej wykorzystane, a przy tym najmniej uciążliwe.

  • Głównym zadaniem kamer nasobnych jest pomoc przy rozwiązywaniu spornych sytuacji z jakimi spotykają się policjanci podczas interwencji.

Pierwsze urządzenia zostały zamontowane na mundurach policjantów patrolowo-interwencyjnych oraz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. Kamery nagrywają zarówno obraz jak i dźwięk. Jedno i drugie jest systemowo szyfrowane. Urządzenia w trybie ciągłym mogą działać do 10 godzin.

Już w chwili rejestracji zdarzenia kamera dodatkowo identyfikuje policjanta oraz ustala dokładny czas i datę interwencji. Funkcjonariusz na którego mundurze jest zamontowana kamera nasobna nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w nagranie. Urządzenia nie działają w trybie ciągłym – to funkcjonariusz musi ręcznie uruchomić kamerę.

Po zakończeniu służby każdorazowo urządzenia będą odkładane do stacji dokujących, które będą archiwizować nagrania. Zanim policjant otrzyma kamerę nasobną musi przejść odpowiednie szkolenie. Urządzenia przymocowane są do mundurów za pomocą silnych magnesów.

Kamery nasobne z pewnością przyczynią się do rejestracji wielu szczegółów podczas interwencji. Dzięki urządzeniom zwiększy się także bezpieczeństwo samych policjantów.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

1 komentarz do “Kamery nasobne na policyjnych mundurach”

  1. Pingback: Ask Me Bet

Dodaj komentarz