16 kategorii prawa jazdy zmarnowane

Pijany kierowca uderzył Fordem w budynek gospodarczy. Głupota kosztowała go utratę prawa jazdy, które miał we wszystkich 16-stu kategoriach. fot. Policja.pl

13 maja około godziny 15-stej, 64-latek wjechał autem w budynek gospodarczy znajdujący się przy drodze w gminie Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca miał w organizmie 2 promile. Tym sposobem stracił swoje ,,bogate” prawo jazdy z uprawnieniami na wszystkie możliwe pojazdy.

Wysokie procenty spowodowały, że stracił panowanie na autem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z relacji świadków wynika, że na chwilę przed wypadkiem, inny kierowca musiał ratować się zjeżdżając z drogi aby uniknąć zderzenia z Fordem. Chwilę po tym jak Ford uderzył w budynek, podbiegli do niego świadkowie tego co się stało i gdy tylko poczuli od niego alkohol, natychmiast zabrali mu kluczyki od auta.

  • Mieszkaniec gminy Bartoszyce za pijacki rajd po wsi odpowie przed sądem. Popełnił wykroczenie naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami przez okres minim 3 lat. W pakiecie będzie miał jeszcze wysoką karę grzywny, która zostanie ustalona w trakcie postępowania.

  • W okresie pierwszego kwartału bieżącego roku policja wykryła 22 165 kierowców jadących na podwójnym gazie. To o 9% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Niestety wiele pijanych kierowców upiła się na tyle, że ich wyczyny to już nie wykroczenia, a przestępstwa, które podlegają znacznie surowszej karze.

Jazda po wpływem alkoholu? – to się nie może dobrze skończyć. Piłeś? Nie jedź!

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.