Pijany kierowca uderzył Fordem w budynek gospodarczy. Głupota kosztowała go utratę prawa jazdy, które miał we wszystkich 16-stu kategoriach. fot. Policja.pl
13 maja około godziny 15-stej, 64-latek wjechał autem w budynek gospodarczy znajdujący się przy drodze w gminie Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie). Kierowca miał w organizmie 2 promile. Tym sposobem stracił swoje ,,bogate" prawo jazdy z uprawnieniami na wszystkie możliwe pojazdy.

Wysokie procenty spowodowały, że stracił panowanie na autem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z relacji świadków wynika, że na chwilę przed wypadkiem, inny kierowca musiał ratować się zjeżdżając z drogi aby uniknąć zderzenia z Fordem. Chwilę po tym jak Ford uderzył w budynek, podbiegli do niego świadkowie tego co się stało i gdy tylko poczuli od niego alkohol, natychmiast zabrali mu kluczyki od auta.

  • Mieszkaniec gminy Bartoszyce za pijacki rajd po wsi odpowie przed sądem. Popełnił wykroczenie naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami przez okres minim 3 lat. W pakiecie będzie miał jeszcze wysoką karę grzywny, która zostanie ustalona w trakcie postępowania.
  • W okresie pierwszego kwartału bieżącego roku policja wykryła 22 165 kierowców jadących na podwójnym gazie. To o 9% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Niestety wiele pijanych kierowców upiła się na tyle, że ich wyczyny to już nie wykroczenia, a przestępstwa, które podlegają znacznie surowszej karze.


Jazda po wpływem alkoholu? - to się nie może dobrze skończyć. Piłeś? Nie jedź!

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny
Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0