Nawet niewielkie słupki w samochodzie mogą być źródłem powstawania martwego pola. 14-letnia uczennica ósmej klasy Avon Grove Charter School w West Grove, Pensylwania zaprojektowała świetne rozwiązanie, które ten problem potrafi wyeliminować. fot. Youtube

Do realizacji swojego pomysłu 14-latka użyła kamery oraz projektora. Młoda Amerykanka na zewnątrz auta przymocowała kamerkę internetową, która na bieżąco przesyła obraz do projektora znajdującego się wewnątrz auta. Projektor wyświetla obraz na przednim słupku w czasie rzeczywistym dzięki czemu kierowca patrząc na słupek ma wrażenie jakby go tam w ogóle nie było. To jednak nie wszystko. Młoda nastolatka pomyślała także o tym aby projektor nie oślepiał pozostałych uczestników ruchu drogowego. Obraz wyświetlany jest na materiale odblaskowym, który nie oślepia nikogo, a samo ,,video" widzi tylko kierowca.

Film z działania wynalazku dostępny jest tutaj.

Rozwiązanie jest genialne. Miejmy nadzieję, że koncerny motoryzacyjne je docenią, ulepszą, a suma sumarum pomysł nastolatki przyczyni się do zwiększenia brd na drogach całego świata.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny


Albin Sieczkowski felietonista z działu Felietony
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0