We wtorek Sejm ustanowił 12 listopada dniem wolnym od pracy, dla uczczenia 100 lecia niepodległości Polski. Co to w praktyce oznacza dla firm, min. OSK?

W związku z tym, że 11 listopada w 2018 roku przypada w niedzielę, decyzją Sejmu 12 listopada będzie uroczystym dniem świętowania niepodległości Polski, a tym samym dniem wolnym od pracy.  Według wnioskodawców, dzień wolny nie przyniesie negatywnych skutków gospodarczych, ponieważ 11 listopada i tak jest ustawowo dniem wolnym od pracy, wywoła natomiast "wiele pozytywnych skutków społecznych". W ostatecznym, przyjętym projekcie uchwały, znalazły się trzy poprawki:

  • świadczenia na rzecz pacjentów w publicznych szpitalach oraz ambulatoriach mają się odbywać według zaplanowanej kolejności

  • dostępne dla pacjentów mają być także apteki.


Jak rozumieć w praktyce fragment uzasadnienia wnioskodawców (za TVN24): "w dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre wolne dni"?
Co to oznacza dla OSK? Czy odbędą się zaplanowane zajęcia, jazdy ustalone terminowo według grafików szkoleń instruktorów, wykładowców? Co z egzaminami?

 
Szymon Janicki felietonista z działu Język angielski dla instruktorów
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0