100 tysięcy mniej

Znane nam ośrodki szkolenia kierowców pozytywnie oceniają ilość kursantów w 2020 roku i w pierwszym kwartale 2021. Liczba zgłaszających się klientów sprawia, że poszukują instruktorów oraz powiększają flotę pojazdów szkoleniowych. Natomiast przyglądając się ogólnym statystykom ilości praw jazdy kategorii B wydanych po raz pierwszy w roku 2020 widzimy, że rzeczywistość branży nie przedstawia się tak korzystnie.

W roku 2019 wydano około 460 000 nowych praw jazdy kategorii B. Z kolei w 2020 uprawnienia uzyskało 361 000 nowych kierowców.

Oznacza to, że o ile najbardziej prężnie działające ośrodki odnotowały wzrost ilości kursantów, w większości szkół nowych klientów było zdecydowanie mniej niż w latach poprzednich.