Nowy dyrektor WORDu w Białymstoku złożył już rezygnację

Maciej Kudrycki pełnił funkcję dyrektora Białostockiego WORDu zaledwie kilka dni i postanowił, że odchodzi.

Lokalna gazeta Poranny ujawniła kilka dni temu po przeprowadzeniu śledztwa, że w 2017 roku były już dyrektor WORDu był w przeszłości skazany przez sąd za przewożenie autem tytoniowej kontrabandy. W ostatni czwartek odbyło się spotkanie u marszałków po którym szef WORDu złożył rezygnację.

Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki uznał, że osoby na tak wysokim stanowisku powinny mieć nienaganną opinię.

W 2017 roku Maciej Kudrycki był skazany przez sąd w Augustowie za przewożenie tytoniowej kontrabandy o wartości ponad 50 tys. złotych. Wpłacił 30 tys. grzywny.

Zgodnie z obowiązującym prawem zatarcie skazania w przypadku zapłacenia grzywny przedawnia się po roku i w przypadku Pana Kudryckiego tak się stało w marcu ubiegłego roku. Okazało się, że zarząd województwa nie wiedział o tym, że Maciej Kudrycki był w przeszłości skazany przez sąd. Nowi dyrektorzy trzech podlaskich WORDów składali pisemne oświadczenia o niekaralności.

Zgodnie z prawem Maciej Kudrycki może pełnić funkcję dyrektora ponieważ aktualnie w świetle prawa jest osobą niekaraną.

W miniony piątek zarząd województwa na specjalnym posiedzeniu miał rozpatrzyć rezygnację dyrektora WORDu i powołać nową osobę na to stanowisko. Nowego dyrektora poznamy pewnie już w przyszłym tygodniu.

Albin Sieczkowski, bloger motoryzacyjny.

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.