Poznań promuje ecodriving. Bezpłatne szkolenia dla kierowców

Ecodriving

Magistrat ze stolicy Wielkopolski rusza z kolejną edycją projektu „Ecodriving bezpiecznego Poznania”. Chętni kierowcy mogą zgłaszać się na bezpłatne szkolenia z ekologicznej jazdy.

„Ecodriving bezpiecznego Poznania” realizowany jest przez tamtejszy wydział ochrony środowiska. Cel? „Zmiana przyzwyczajeń i zachowań poznańskich kierowców, służąca zmniejszeniu obciążenia środowiska, zmniejszeniu obciążenia kosztami eksploatacji pojazdu, a także zwiększeniu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Kierowcy stosujący się do założeń ecodrivingu, nie tylko przysłużą się poprawie stanu środowiska w mieście, ale również zmniejszą potencjalne zagrożenie w ruchu miejskim dla innych kierowców oraz pieszych”.

Poznański urząd miasta zapewnia, że szkolenia są realizowane na nowoczesnych pojazdach spełniających najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów.

Zajęcia zostały podzielone na teorię i praktykę. Druga część szkolenia składa się z trzech etapów: testu nawyków (polega na zademonstrowaniu instruktorowi swojego stylu jazdy), prezentacji poprawnej techniki jazdy oraz testu korzyści (kursant z pomocą instruktora pokonuje się ten sam odcinek co wcześniej, tyle że zgodnie z zasadami ecodrivingu).

Zajęcia już ruszyły. Najbliższe szkolenia odbędą się 31 sierpnia i 10 września. Jakie wymagania należy spełnić, żeby móc uczestniczyć w zajęciach? Wystarczy być mieszkańcem Poznania i posiadać prawo jazdy kategorii B.

Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj:

jaz

4 komentarze do “Poznań promuje ecodriving. Bezpłatne szkolenia dla kierowców”

1. Fajnie, że WORDy organizują takie „fajne szkolenia.” Nie w każdym WORDzie „mamy” tak fajnie. U nas np. okresówka kosztuje prawie o 200 pln taniej niż w WORDzie trwa oczywiście 5 dni. Kursant wybiera u nas dzień i godzinę szkoleń. Czyli wszystko wydaje się OK a Jednak przegrywamy z WORDem bo ten „ma lepsze warunki”. Na domiar tego jakiś czas temu dyrektor tego WORDu powiadomił Policję o nierzetelnie prowadzonych okresówkach przez okoliczne OSy. Tylko pogratulować takiej „polityki marketingowej”. Zgnilizna w tej branży sięga zenitu.

2. Pingback: Study in Africa

3. Pingback: browning shotguns