Kolejny WORD ułatwia życie młodym. Tym razem chodzi o Suwałki

nauka jazdy na skuterze

Suwalski WORD zdecydował się na przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. AM poza swoją siedzibą. Na pierwszy ogień poszedł Augustów.

– Coraz więcej szkół jazdy interesuje się tym, żeby młodzi ludzie zdawali egzaminy w miastach, w których mieszkają – mówi w rozmowie z „Radiem5” Henryk Gołębiewski, dyrektor suwalskiego WORD-u. – To dobry sygnał. Mam nadzieję, że teraz większa grupa młodych będzie chciała zdobyć uprawnienia na kat. AM, bo część z nich porusza się po drogach bez uprawnień.

Pierwszy egzamin na kat. AM w mieście, w którym WORD nie ma swojej siedziby, czyli Augustowie, odbył się 21 sierpnia. Stawiła się na niego kilkuosobowa grupa młodych ludzi.

Takie egzaminy organizuje także WORD w Opolu. W rozmowie z „Radiem Opole”, dyrektor ośrodka Edward Kinder powiedział, że do tej pory  odbyło się już ok. 120 egzaminów praktycznych oraz ok. 80 teoretycznych. Chodzi m.in. o Oleśno, Kluczbork, Głubczyce, Prudnik i Nysę. Co ciekawe, młodzi kandydaci na kierowców teorię zdają w specjalnie przystosowanym mobilnym busie.

Jednak pierwszymi WORD-ami przeprowadzającymi egzaminy na prawo jazdy kat. AM poza swoimi siedzibami były ośrodki w Zielonej Górze i Gorzowie. Działo się to już w zeszłym roku.

Taka możliwość powstała dzięki rozporządzeniu w sprawie egzaminowania kandydatów na kierowców, które weszło w życie w 2016 roku.  W akcie prawnym wskazano, że zadania egzaminacyjne oraz trasa egzaminacyjna będą dobierane na miejscu przez egzaminatora w zależności od infrastruktury dostępnej w miejscu egzaminowania.

Jednak zanim WORD zdecyduje się na przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy kat. AM poza swoją siedzibą, musi otrzymać zielone światło od radnych sejmiku.

jaz

13 komentarzy do “Kolejny WORD ułatwia życie młodym. Tym razem chodzi o Suwałki”

1. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok! Przekonanie pozostałych ,że jest to krok w zdecydowanie dobrym i oczekiwanym kierunku niestety zajmie jeszcze sporo czasu.Na szczęście do odważnych świat należy!

1. Młodzi ludzie pokazali jak należy walczyć o należne im prawo, nie jezdzili do województwa na egz.. gdy WORDOM zaczęło zaglądać widmo bankructwa zauważono oczami wyobrażni klientów stojących przy kasach WORD ludzi z gotówką i zaczęli zacierać ręce dyrektorzy, pojawiło się nowe żródełko ze strumieniem pieniędzy
        Kasa to ogromna a chętnych do egzaminowania brak a chłopaki jeżdżą
        bez uprawnień, wtedy to wielmożni panowie zaczęli myśleć jak sięgnąć po kasę ? wypinając przy tym tułów do orderów, jest to dobry przykład jak wygrywa zdrowy rozsądek z głupotą, czekam na więcej. Niech stracę na tych orderach ale egzamin na kat.B ma być w powiatach.

1. A potem taki wyszkolony i wyegzaminowany motorowerzysta na wsi jedzie do dużego miasta i nie ma pojęcia o ruchu drogowym i sieje zagrożenie, ale co tam BRD – kasa misiu, kasa misiu się musi zgadzać!

1. Jakby wszystkim dawali prawo jazdy na komunje też by się trup na drogach nie siał 🙂

1. Pingback: บอลเต็ง

2. Pingback: ข้อดีของ โปรโมชั่น LSM99